Krátké povídání o posledním výroku pana Pilného s ANO

3. června 2017 v 15:34 | Abiris |  Úvahy a kometáře
O důchodce se musí postarat jejich děti. Třeba v Koreji je to běžné, vzkazuje ministr Pilný

A já se ptám: Proč systém, který dokázal fungovat dost dlouhou dobu, a je jedním z nejlepších v Evropě, je najednou neudržitelný. Je samozřejmé, že vliv delšího věku dožití u jedinců je patrný - dříve, když se někdo na vesnici dožil osmdesátky, byla to velká událost. Dneska se osmdesátky dožije dobrá čtvrtina našich babiček a dědečků, možná více (vycházím s poměru na mých prarodičích - 3 umřeli před 80tými narozeninami). Mě se ale zdá evidentní, že stát se rozhodl své občany vyždímat. Nejdříve si je vypiple, to je ještě v pořádku, protože děti jsou příslibem výdělku státu. A příslibem dalších dětí. Na to tedy nesahat. Pak jsou pracující, kteří stát živí. Stát nemá žádné vlastní peníze takřka, má pouze to, co mu dáme. A to se přerozdělí - na školství, na zdravotnictví, na dávky, na stavbu dálnice a tak dále. Pak jsou tu samozřejmě živnostníci, ti jsou podle sočastné vlády extra enebzpečná zvěř a je to nejdůležitejší je zatížit milionem pitomostí, aby neměli čas moc samostatně uvažovat, stát trestá své lidi za to, že se snaží být samostatní a zároveň je k tomu vybízí, to je paradox, co? Živnostníky stát patologiky podezřívá s proněvěr, neplacení a dalších přečinů. A pak jsou tu ti, kteří již pracovat nemohu, kteří pracovali dlouhou dobu. Ty by měl stát podporovat, protože jej po značnou část svého života živili. A právě tyto lidi chce ministr Pilný od státních peněz oddalovat ve stylu: Kdo posloužil, již ať nežere. Tento postup degraduje veškeré starší občany na nepotřebné věci a podporuje ageismus v té nejšílenější podobě a státem podporovaný. Sám pilný po odchodu s ministerstva trpět nebude. Renta, peníze s výsluh.
Jde vlastně o jednoznačný postoj Babiše jako kapitalisty největší jakosti: Co nepotřebujeme, toho se zbavíme.

Prodlužování věku odchodu do důchodu, šílené pracovní tempo v nadnárodních firmách, kam vláda nehledí, protože tvrdí že nemá, nebo nechce mít účinné nástroje jak regulovat jejich chování, postupné zpoplatňování zdravotní péče, to všechno jsou opatření, která vlastně budou lidem zabraňovat, aby se vůbec důchodového věku dožili. Ale pokud se jej dočkají, stejně nebudou mít vyhráno - může se stát, že penzi od státu vlastně vůbec neuvidí. Dotovali tedy systém a nakonec s něj nic neodeberou. Ne nadarmo se říká že: "Solidní volič a daňový poplatník zemře týden před penzí".

Podívejme se logicky, proč vlastně platíme daně? Silnice jsou rozbité , okruh placené zdravotní péče se snižuje, sociální zabezpečení se snižuje (až na některé skupiny, které si dokáží vyřvat), pracovní podmínky jsou mimo dosah státu, nejsou peníze na nic - protože je všechny žere přebujelý aparát. Tak například, proč potřebujeme tolik krajů? Proč potřebujeme tolik různých funkcí? (Ale to je téma na další článek).

Je neskutečné, jak si může vláda protiřečit - současná společnost degraduje rodinu na nejmenší možnou úroveň, na matku na mateřské se skoro dívá skrze prsty, na rodiny s více než dvěmi dětmi také, podporujeme různé ismy, sexuální úchylky prezentujeme jako normu chování.Systematicky jí ničí, podkopává podprahově ilustrami ve slabikářích, obrázky, pohádkami. A zároveň po rodině požadujeme,aby fungovala, aby se starala i pod tímto tlake-
Pokud nemůžeme počítat s tím, že nám stát dá vůbec nějakou penzi, je zbytečné přispívat na důchody. Protože princip solidarity je asi mrtvý.

Dále - budou mít ty děti proplacenou péči o své rodiče? Bude pokračovat PNP? Pokud budou mít děti pečovat o své rodiče, bude zajištěna podpůrná síť? A budou vůbec stačit platy dětí, když se podíváme na současnou situaci? Když není rodina schopna vyžít pro dvě děti s dvěma běžnými platy, dokážete si představit život ještě další osoby? Skončí všichni starší lidé v centrech, protože si nebudou moci dovolit vlastní bydlení? Panelácích s komúrkami tak malými, že v nich jde jen čekat?

Nepovede to k tomu, že se sníží porodnost?

Nebo se staří lidé octnou na ulicích? Budou žebrat o pár korun na chleba?

K čemu je stát, když se o své občany nestará?
K čemu je stát, který opěvuje vrahy a zatracuje hrdiny?
K čemu je stát, kde zloděj je hrdinou a morální člověk blbcem?

P.S.: Taky Vám Pilný připomíná trochu vyžranějšího Sobotku na fotkách?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dferesw dferesw | E-mail | 30. ledna 2018 v 13:56 | Reagovat

@
@
**Pictures, images and Video**

**Girls boys 12-18 years**

**** Download here: Link: http://xfun.cc/ocgn6

**** Download here: Link: http://ssh.tf/hnGWdteCU

@
@

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama